Szelényi Zsuzsa: Rendszerváltók, viszontlátásra!
A magyar politikai elit a 2000-es évektől kezdve fokozatosan belecsúszott a túlélés politikai logikájába, és ezzel feladta a nyugati világhoz való csatlakozás esélyét. Vélemény.
A magyar politikai elit a 2000-es évektől kezdve fokozatosan belecsúszott a túlélés politikai logikájába, és ezzel feladta a nyugati világhoz való csatlakozás esélyét. Vélemény.
Szervilis gesztusokat tesz a legbizarrabb keleti autokratáknak a magyar miniszterelnök. Ez csak azért nem vicces, mert közben nyugati partnereinket, ha úgy látja jónak, habozás nélkül küldi el melegebb égtájakra.
Sem az Európai Uniótól, sem egyetlen tagállamától nem lehet elvárni, hogy egy klubban maradjon illiberális rezsimekkel. Vélemény.
Egy hotelből vitték el a nemzetközi szervezet törökországi vezetőjét és 11 társát, köztük egy német és egy svéd állampolgárt, valamint a szálloda igazgatóját is. A rendőrség nem közölte, mi a gyanú ellenük.
Hogy mire jó ez az egész? A hadiállapot fenntartására, természetesen. Vélemény.
Ne finanszíroztassuk többé az európai adófizetőkkel ezt a korrupt, diszfunkcionális és mélyen etatista vircsaftot. Vélemény.
A Zamant már négy hónappal a török puccs előtt állami gyámság alá helyezték, később pedig be is zárták arra hivatkozva, hogy az újság feltehetően Fethullah Gülen nemzetközi hálózatának a szócsöve. Most a puccskísérlet állítólagos kiterveléséért kell felelniük.
Egészen rövid magyarázattal állt elő nagy vihart kavart kijelentése kapcsán a miniszterelnök.
Tibor Fischer nevével az utóbbi években leginkább akkor találkozunk, amikor hangzatos szavakkal Orbán Viktor és kormánya védelmére kel nemzetközi lapokban, pedig egykor még világszerte ünnepelt szépíróként ismerhettük. Az 56-os emigráns szülők által Angliában nevelt Fischer még a rendszerváltás idején barátkozott össze a Fidesz-tagokkal, és úgy tűnik, a párt irányváltásai sem rendítették meg.
A brit hetilap kerek perec kimondja: a CEU "önkényes" bezáratására készül a magyar kormány. Orbán valószínűleg rosszul mérte fel a helyzetet az Egyesült Államokban - írják.
Kemény kijelentéseket tesz a The Guardian oldalán megjelent véleménycikkében Orbán Viktor politikájáról Cas Mudde holland politikatudós, aki korábban a CEU-n is tanított.
A CEU lehet az első nemzetközi intézmény, amely az EU-ban és az Egyesült Államokban is erősödő illiberális erőknek esik áldozatul.
Ha már leült beszélgetni Silvio Berlusconival Máltán, meg is hívta Budapestre a volt olasz miniszterelnököt.
Ha az EU nem veszi védelmébe az európai értékeket, és nem tesz lépéseket a magyarországi civil szervezetek támogatására, annak egész Európa issza meg a levét. Vélemény.